Nasz kalendarz adwentowy – wersja 2023

Kalendarz adwentowy to już nasza coroczna, mała tradycja.

Najpierw wymyślamy wspólnie zadania, później ja wprowadzam je do Canvy, razem dobieramy obrazki, drukujemy, wycinamy i pakujemy. W tym roku zamiast papierowych kopert zawitały małe, jakże urocze i niezwykle klimatyczne domki. Uwielbiam miniaturowe domki, więc kiedy tylko pierwszy raz je zobaczyłam od razu wiedziałam, że w tym roku przyozdobią nasze wnętrze i będą cieszyć oko aż do wigilijnej wieczerzy.

W tym roku zadania dopasowane są do dni tygodnia, żeby było łatwiej Wam zaplanować czynności. I tak na przykład pieczenie pierników czy przygotowanie świątecznego wianuszka, odwiedziny świątecznego jarmarku czy ubieranie choinki przypadają na weekendy.

Poniżej znajdziecie kilka zdjęć z naszych dzisiejszych przygotowań kalendarza, a także nasze zadania, które możecie wydrukować i wspólnie z nami przeżywać ten cudowny czas świątecznego oczekiwania od 1 do 24 grudnia.

Mam ogromną nadzieję, że przyłączycie się do zabawy 🙂

Domki do kalendarza kupiłam w tym roku online na sklepie Sinsay: Domki kupisz tutaj

Pobierz , wydrukuj i wytnij!

A tak to było u nas w tym roku….

Moje pierwsze warsztaty kulinarne :)

W minionym tygodniu obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. Z tej okazji Książnica Polska i czytay.pl zorganizowały olsztyński BookFest, który trwał od 23 do 25 kwietnia.

W programie m.in. warsztaty szycia, warsztaty kulinarne, spotkania autorskie, noc tanich zakupów i maraton filmowy oraz wspólne czytanie książek. Uważam, że była to rewelacyjna akcja, która pozwoliła na spędzenie w tych dniach czasu w bardzo kulturalny sposób.

(więcej…)