Moje pierwsze warsztaty kulinarne :)

W minionym tygodniu obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. Z tej okazji Książnica Polska i czytay.pl zorganizowały olsztyński BookFest, który trwał od 23 do 25 kwietnia.

W programie m.in. warsztaty szycia, warsztaty kulinarne, spotkania autorskie, noc tanich zakupów i maraton filmowy oraz wspólne czytanie książek. Uważam, że była to rewelacyjna akcja, która pozwoliła na spędzenie w tych dniach czasu w bardzo kulturalny sposób.

W czwartek i ja miałam swój udział w tym niezwykłym wydarzeniu. O godzinie 17 wystartowaliśmy z warsztatami kulinarnymi, które poprowadziłam wraz z moją koleżanką z gastronomii, Julitą 😉 Gotowałyśmy wg przepisów z książki wydawnictwa Znak „Pyszne 25” pani Anny Starmach.
Na warsztaty przyszły osoby w różnej grupie wiekowej, jednak największym zaangażowaniem i zainteresowaniem wykazały się dzieciaki. Wspólnie z nimi odtworzyliśmy przepisy, które były naprawdę bardzo smaczne i proste. Na początek tatar ze śledzia podany na pumperniklu, nastepnie polskie caprese: świeże pomidory z bundzem w  pietruszkowym pesto, podane na podpłomykach, które wspólnie ulepiliśmy. Po przystawkach przyrządziliśmy sałatkę ze szpinakiem i kurczakiem a la cezar z jogurtowo-czosnkowym sosem, a na koniec makaron pełnoziarnisty w sosie śmietanowym z kurczakiem, cukinią, suszonymi pomidorami, serem dojrzewającym i migdałowo-orzechowym pesto.
Wszystkie potrawy przygotowałyśmy wspólnie z dzieciakami. Razem siekaliśmy, kroiliśmy, ucieraliśmy, miksowaliśmy składniki na pesto i lepiliśmy podpłomyki z mąki i wody. Po wspólnej pracy wszystko wspólnie zajadaliśmy i częstowaliśmy pozostałych gości. Nie da się ukryć, iż dzieci wszczepiły w nas mnóstwo entuzjazmu i pozytywnej energii 😉 Radość, która towarzyszyła im zarówno podczas przygotowywania posiłków, jak i podczas konsumpcji, była dla nas największą zapłatą za trud i pracę włożoną w przygotowanie warsztatów. Praca z dziećmi była dla nas prawdziwą przyjemnością.
Na koniec bardzo chciałabym podziękować wszystkim za przybycie, a Książnicy Polskiej za zaangażowanie mnie w BookFest i możliwość przeprowadzenia warsztatów. Wielkie podziękowania i pozdrowienia kieruję również w stronę olsztyńskiej blogosfery – do następnego razu! 🙂
Na pamiątkę zachowało się kilka zdjęć, które udostępniam dzięki Książnicy Polskiej 😉
 

 

3 thoughts on “Moje pierwsze warsztaty kulinarne :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *