O tym, że miód jest pyszny przekonał nas już w dzieciństwie Kubuś Puchatek. Nadszedł czas, by przekazać Wam nieco inną historię związaną z miodem…
Na Warmii, gdzie mieszkam, jest pasieka, w której powstają prawdziwe, słodkie skarby! Odkrywcami są Kasia, Arek i ich syn Marcel, którzy w oryginalny sposób tworzą swoje miody. Z każdym z nich związana jest legenda warmińska, co sprawia, że ich miody są jedyne, niepowtarzalne i w zaskakującym tempie znikają ze słoiczka… 😉
Jak mówią Kasia i Arek:” Skarby Warmii wyrosły przede wszystkim z potrzeby obcowania z naturą. Mamy nadzieję, że dzięki wspólnej pracy zaspokoimy nasz głód zakorzeniania się na Warmii. Ziemia, na której mieszkamy, skrywa wiele tajemnic, które z radością odkrywamy na co dzień. Osobliwy koloryt warmiński to, oprócz scenerii lasów i jezior, wyjątkowe obyczaje, baśnie i legendy oraz coraz rzadziej słyszana gwara warmińska. Gwarantujemy, że miód z naszej pasieki jest w 100% pszczeli i marzymy o tym, by ci, którzy go posmakują, wyczuli w jego smaku też szczyptę tradycji i baśni. “
Przedstawiam Wam zatem naszych słodkich, głównych bohaterów:
Mój zdecydowany numer jeden! 🙂
Barstukowy dar
Wielokwiatowy miód kremowany w idealnych proporcjach połączony z cynamonem oczarowuje smakiem i aromatem. Najważniejsze jednak, że zbawiennie działa na organizm i pozytywnie wpływa na zdrowie. Cynamon podnosi właściwości antyseptyczne miodu oraz doskonale wspomaga trawienie. Świetnie smakuje na porannej kanapce oraz jako dodatek w ulubionej kawie.
Legenda o Barstukach – legenda pochodzi z Antologii Warmińskiej
Przysmak Kłobuka
Pozyskiwany z kwiatów lipy miód ma wyrazisty smak z lekko wyczuwalną goryczką. Jego słoneczna, żółta lub zielonkawożółta barwa oraz kuszący zapach lipy dopełniają smaku. Znakomity środek wspomagający powrót do zdrowia, gdy męczy nas grypa czy przeziębienie bądź chore zatoki. Doskonale komponuje się z mlekiem lub herbatką. Uspokaja.
Legenda o Różnych Kłobukach – legenda pochodzi z Antologii Warmińskiej
Sekret Baby Pruskiej
Jasny, słodki i łagodny w smaku miód pozyskiwany jest z letnich kwiatów, dzięki czemu kryje w sobie bogactwo i różnorodność wielu składników. Zawarte w nim pyłki sprawiają, że zmniejsza reakcje alergiczne. Jego właściwości wykorzystuje się przy takich dolegliwościach jak: anemia, zmęczenie, zapalenie gardła, przeziębienie. Miód wielokwiatowy pomocny jest w leczeniu chorób serca oraz regulacji ciśnienia. Dodaje energii! Czytaj więcej o Babach Pruskich
Miód doskonale sprawdzi się w wielu potrawach nie tylko słodkościach, ale również daniach wytrawnych. Barstukowy dar juz prawie zniknął ze słoiczka, ale wystarczy jeszcze do przygotowania świątecznego piernika 😉 Poniżej podaję Wam kilka linków do przepisów, gdzie wykorzystałam miód – idealnie sprawdzą się na święta!
Rozgrzewający napój z miodem, cytryną i imbirem
Świateczna granola korzenna z miodem
Zapraszam do odwiedzenia strony, gdzie poczytacie więcej o miodkach i kupić ten, który najbardzij przypadł Wam do gustu! Możecie obdarować nimi bliskich – na pewno wyjdzie im to na zdrowie 😉
Bądźcie na bieżąco i polubcie Skarby Warmii na facebook’u 🙂
Opisy miodów pochodzą ze strony wytwórcy.